Ekiga programmiskā tālruņa apskats

Compare Ekiga programmiskā tālruņa apskats with other in: How Ekiga programmiskā tālruņa apskats is doing on review portals
3.4
Average rating based on data from trusted review portals
17 reviews

Programmiskie tālruņi ir programmatūras risinājumi, kas lietotājiem ļauj veikt zvanus internetā. Izmantojot programmisko tālruņu programmatūru, varat veikt un saņemt zvanus, nosūtīt īsziņas un pat veikt videozvanus, izmantojot datorierīci, VoIP pakalpojumu un interneta savienojumu.

Pricing
Starting from:
$ 0.00   mēnesī
Equal to LiveAgent's Free plan Liveagent pricing
Free trial: No
Free version: Yes

Alexander Šípka

Editor's rating

Alexander Šípka
Overall rating
3.7
Lietotāja pieredze
3
Cena
5
Realizācija
3

Key takeaways

Pros

  • Tas ir bezmaksas
  • Atvērtais kods

Cons

  • Galvenās funkcijas nedarbojas
  • Neskaidra saskarne
  • Sarežģīti iestatījumi
  • Pārsvarā nefunkcionē visos aspektos

Ekiga ir atvērtā pirmkoda tālrunis, kam ārkārtīgi nepieciešams, lai to atjauninātu. Instalācija, ieviešana un lietotāja pieredze atstāj plašu vietu izaugsmei. Man tā arī neizdevās iedarbināt galvenās funkcijas, lai tās pareizi darbotos ar ārējo VoIP pakalpojumu sniedzēju. Lai gan šī programmiskā tālruņa lietotne nav jaunienācējs tirgū un daudzi lietotāji to izmanto, lai zvanītu uz vietējiem tīkliem, tā ir pilnīgi novecojusi attiecībā uz citiem zvanīšanas veidiem. Ir daži neizbēgami faktori, kas liek secināt, ka uzņēmumiem un indivīdiem savs programmiskais tālrunis būtu jāpameklē citur.

Ekiga mājaslapa

Ekiga instalācija un ieviešana

Instalēšanas process ir pietiekami vienkāršs – varat vienkārši tam “izklikšķināt cauri” vai arī veltīt laiku un apskatīt dažas papildu konfigurācijas iespējas. Jebkurā gadījumā instalāciju pabeigsiet dažu minūšu laikā.

Ekiga uzstādīšanas logs

Sākumā mani patīkami pārsteidza tas, ka Ekiga ir darba uzsākšanas ceļvedis, kas tiek palaists līdz ar programmas pirmo atvēršanu. Ne katra bezmaksas programmiskā tālruņa programmatūra piedāvā parocīgu palīgu jau pirmajā uzstādīšanas reizē. Tomēr šis pārsteigums izvērtās nepatīkams pēc tam, kad sāku uzstādīšanu.

Asistents ietver pāris skaidrojumus un pēc tam izlaižamu reģistrāciju Ekiga SIP pakalpojumam. Vienā no pirmajiem soļiem norādīts, ka nākamajā sadaļā varu ievadīt sava SIP konta informāciju no jebkura SIP pakalpojuma sniedzēja. Tomēr nākamajā sadaļā norādīts, ka es varu ievadīt tikai Ekiga SIP kontu bez iespējas ievadīt citu SIP pakalpojumu sniedzēju detalizētu informāciju. Mēģināju reģistrēt savu Ekiga kontu, bet mājaslapa nebija pieejama.

Ekiga sveiciena logs

Šo soli izlaidu pavisam, un, par laimi, savu SIP kontu varat pievienot vēlāk tieši lietotnē, bez ceļveža palīdzības. Drīz pēc tam parādījās vēl viens reģistrācijas pieprasījums, šoreiz Ekiga zvanu pakalpojumam. Šī reģistrācijas vietne atkal nebija pieejama. Neesmu pārliecināts, vai šīs mājaslapu saites ir atslēgtas vai pakalpojums vienkārši vairs nedarbojas, jo tiešsaistē nevarēju atrast par to nekādu plašāku informāciju.

Nākamie instalēšanas soļi ļauj iestatīt savienojuma veidu, audioierīces un video ievadi. Tas arī viss. No šī uzstādīšanas ceļveža es gaidīju daudz vairāk, jo tas mani atstāja vairāk apjukušu nekā informētu. Lai beidzot pievienotu savu SIP kontu, noklikšķiniet uz Rediģēt > Konti un pēc tam vēlreiz noklikšķiniet uz Konts jaunajā logā. SIP vai H.323 kontu varat pievienot šeit.

Ja jūs domājat, ka problēmas šeit beidzas, es jūs sarūgtināšu. Jaunajam logam, kurā jūs beidzot pievienojat kontu, ir maldinoši nosaukti lauki, un man patiesībā bija jāvēršas sadaļā Palīdzība, lai pabeigtu šo vienkāršo procesu. Lietotne reģistrētu manu kontu, bet es vispār nevarēšu piezvanīt. Palīdzības sadaļa aizveda mani uz vienu no visvienkāršākajiem palīdzības ceļvežiem, kādu jebkad esmu redzējis. Tas man nesniedza nekādu apjausmu par to, ko es izdarīju nepareizi uzstādīšanas laikā.

SIP konta pievienošana Ekiga programmiskā tālruņa lietotnei

Tā arī man neizdevās veikt zvanu vai ziņapmaiņu, izmantojot savu VoIP pakalpojumu sniedzēja numuru (es lietoju Zadarma ar LiveAgent). Šī nebija mana pirmā reize, kad uzstādīju programmisko tālruni, un ieviešanas laikā man reti gadās saskarties ar tik daudzām problēmām, tāpēc varu droši teikt, ka šai lietotnei ir ārkārtīgi nepieciešams atjauninājums, lai tā atkal darbotos.

Ekiga funkcijas un lietotāja pieredze

Ekiga lietotnes saskarne nav diez ko laba, un tas attiecas gan uz lietotnes dizainu, gan izskatu. Novecojis vizuālais noformējums nebūtu tik liela problēma, ja tas būtu funkcionāls un būtu viegli pa to pārvietoties, bet tā tas nav. Saskarne labākajā gadījumā būtu saucama par mulsinošu, jo tajā ir daudz informācijas par lietotni, kurai ir ļoti maz funkciju, tāpēc tai būtu jābūt vienkārši lietojamai. Programma atver jaunu logu gandrīz ikreiz, kad noklikšķināt uz pogas, un vairums logu pat netiek pareizi mērogoti (pārbaudīts ar Windows 10).

Dažreiz specifiski Ekiga lietotnes logi paliek ekrānā, ja noklikšķināt uz citas lietotnes, un, kad vēlaties atgriezties Ekiga, jums ir īpaši jāmeklē viens no daudzajiem atvērtajiem logiem, lai nokļūtu vajadzīgajā vietā. Lietotne kopumā izskatās un darbojas dīvaini un mulsinoši lielāko daļu laika.

Audio un video ierīču savienošana ar Ekiga programmiskā tālruņa lietotni

Lielākā daļa iestatījumu ir mulsinoši,kad pa tiem pārvietojos un mēģinu saprast, un man regulāri bija problēmas ar iestatījumiem. Maniem zvaniem neizdevās izveidot savienojumu, jo sākumā bija nepareizi iestatījumi, un netika paskaidrots, kas tieši. Jaunu SIP kontu reģistrācija neiespējo tos, pat ja lietotne parāda, ka tie ir savienoti. Nekad neesmu saskāries ar šāda veida problēmām kādā citā programmiskā tālruņa programmatūrā.

Saskarne ir diezgan vienkārša, un pamatfunkcionalitāte darbojas tā, kā jūs to sagaidāt. Galvenajā ekrānā ir četras pogas, kas ved jūs uz numura sastādīšanas tastatūru, zvanu vēsturi un kontaktu sarakstu. Ceturtās pogas apraksts ir “Parādīt attēlus no jūsu kameras”.

Numura sastādīšanas tastatūra ir pati par sevi saprotama. Tā piedāvā vienkāršu noformējumu, kas darbojas, un jūs varat izmantot klaviatūras ciparu tastatūru un arī datorpeli, lai ievadītu numuru. Varat arī mainīt statusu un pievienot tam pielāgotu paziņojumu.

Ekiga numura sastādīšanas tastatūra

Kā jau sagaidat, zvanu vēsture ietver tādu sīkāku informāciju, kā piemēram, sarunas laiku, statusu un zvana ilgumu. Ar datorpeles labo pogu noklikšķinot uz jebkura iepriekšējā zvana, varat veikt citu zvanu, nosūtīt ziņu vai pievienot zvanu vietējam sarakstam. Sarakstu šeit varat arī nodzēst.

Ekiga zvanu vēsture

Kontaktu sarakstā tiek rādīti kontakti, bet nav iespējas pievienot jaunu kontaktu. Ja vēlaties pievienot jaunu kontaktu, atveriet Čats> Pievienot jaunu kontaktu. Un kad to darīju pirmo reizi sava testa laikā, man šķita, ka aplikācija “uzkaras”. Pagāja minūte, līdz sapratu, ka tā neuzkārās, bet atvēra jaunu logu fonā, kura dēļ galvenais Ekiga logs kļuva nelietojams.

Kontaktu iespējas ietver tikai vārdu, SIP numuru un iespēju pievienot kontaktu grupai. Varat arī pievienot jaunu grupu. Citas iespējas nav pieejamas, nav iespējams pievienot papildu kontaktinformāciju, kā arī kontaktinformācijā nav iespējams pievienot piezīmi vai komentāru. Kontaktu sarakstā noteikti būtu veicami uzlabojumi, lai spētu līdzināties citām programmiskā tālruņa programmām.

Pievienot jaunu kontaktu Ekiga lietotnē

Visbeidzot, ir poga “Parādīt attēlus no jūsu kameras”. Es nezinu, ko īsti dara šī neparasti nosauktā poga, bet mans ticamākais minējums ir tāds, ka tai ir jāatļauj videozvani. Tā es arī to nenoskaidroju, jo katru reizi, kad noklikšķināju uz pogas, tā atvēra jaunu logu ar iepriekšsagatavoto sīktēlu, nevis manas tīmekļa kameras plūsmu.

Es knibinājos ar iestatījumiem un noklikšķināju uz “Atrast ierīces”. Nekas nenotika, un man nebija nekādu iespēju turpināt pārbaudīt šo funkciju. Es citās konfigurācijas iespējās darīju visu iespējamo, lai kameras plūsma sāktu darboties, bet neatradu neko citu, kas liktu šai funkcijai sākt darboties.

zvana logs Ekiga programmiskajā tālrunī

Es varu tikai pieņemt, ka zvani var darboties iekšējā tīklā, kuru es beigās tā arī nespēju pārbaudīt. Jums ir arī iespēja sūtīt ziņas, kas ietver sevī vienkāršas papildu funkcijas, piemēram, iespēju izmantot treknrakstu, slīprakstu un pasvītrot teksta daļas dažādos fontos. Tam pievienota iespēja pievienot emocijikonas.

Cena

Ekiga ir atvērtā koda programmatūra un ir bez maksas ikvienam, tāpēc varat to lejupielādēt bez vajadzības norādīt kredītkartes datus. Ja vēlaties paeksperimentēt ar atvērtā koda programmatūru un mēģināt programmu iedarbināt, jaunāko versiju varat atrast programmas mājaslapā.

Kā Ekiga darbojas kopā ar LiveAgent?

Ekiga nestrādā ar LiveAgent, lai arī tai vajadzētu. Esmu izmēģinājis dažādas pieejas, meklējis kļūdu labojumus un mēģinājis integrēt šo programmiskā tālruņa lietotni ar LiveAgent atkal un atkal, neko nepanākot. Problēma nav LiveAgent pusē, jo bez lielām grūtībām es varēju savienot ar to vairākas citas programmiskā tālruņa lietotnes. Ekiga lietotne vienkārši neveido savienojumu ar zvanu centra sistēmu, un man nebija nekādu iespēju to izmēģināt. Vienīgā derīgā atbilde ir tāda, ka Ekiga nestrādā ar LiveAgent un ka jums būtu jāpameklē citas programmiskā tālruņa sistēmas.

Secinājums

Kopumā Ekiga programmiskais tālrunis bija mulsinošs un sarūgtinošs. Galvenās funkcijas vienkārši neizdevās aktivizēt, saskarnei dažreiz nav saprotama nozīme, un sekundārās funkcijas varētu piedzīvot krietnu uzlabošanu, lai strādātu labāk. Tā kā ir pieejams tik daudz labu bezmaksas programmiskā tālruņa iespēju, nav pamata ieteikt Ekiga. Tā kā tā ir atvērta koda programma, mans pieņēmums ir, ka pieredzējuši izstrādātāji varētu likt kodam darboties. Tāpēc, ja pēc uzstādīšanas vēlaties uzreiz zvanīt, ir jāmeklē cits bezmaksas risinājums.

Biežāk sastopamās problēmas un jautājumi

Ekiga nedarbojas

Ekiga vairs nesaņem oficiālu atbalstu, un nesaņem regulārus atjauninājumus. Tiešsaistē ir pieejami daži risinājumi, taču iesakām pārslēgties uz citu programmisko tālruni, kas saņem regulārus atjauninājumus.

Product reviews

Mūsu mājaslapa izmanto sīkdatnes. Turpinot, mēs pieņemam, ka Jūs dodat atļauju izvietot sīkfailus, kā ir aprakstīts mūsu privātuma un sīkdatņu politiku.

×
Pierakstieties uz individuālu zvanu un uzziniet, kā LiveAgent var palīdzēt Jūsu biznesam.

Esam pieejami uz vairākiem datumiem

Pierakstīties uz demonstrāciju