Zvanu centra tālrunis

Kādus tālruņus izmanto zvanu centri?

Zvanu centra aģenti atbild uz jautājumiem, uzklausa sūdzības un sniedz atbalstu klientiem. Lai to varētu efektīvi īstenot, tiem ir vajadzīgs atbilstošs aprīkojums.

Zvanu centra tālruņu sistēmās ietilpst gan aparatūra, gan programmatūra. Katram centram ir savas priekšrocības un trūkumi.

Šeit minēti daži no izplatītākajiem tālruņu sistēmu veidiem, ko izmanto zvanu centri.

IP tālruņi (VoIP)

IP tālruņi, VoIP vai SIP tālruņi ir tālruņi, kas darbojas, izmantojot internetu. Šie telefoni analogos signālus pārvērš ciparu formātā un nosūta tos kā datus. Viedtālruni varat izmantot un pārveidot par SIP tālruni, izmantojot programmu. Varat arī lejupielādēt datorprogrammu un izmantot klēpjdatoru.

VoIP tālrunis (2-līniju VoIP tālrunis)

Divlīniju VoIP tālrunis vai daudzlīniju VoIP tālrunis ir līdzīgs IP tālrunim. Taču tā vietā, lai savienotu tikai divus cilvēkus, tie ļauj lietot vairākas līnijas – vairākas ierīces var pievienot vienai līnijai. Tas ir ļoti noderīgi zvanu centra vidē.

Mobilo tālruņu sistēmas

Daudzi zvanu centri savu darījumu veikšanai izmanto mobilos tālruņus. Viņi parasti izmanto programmu, kas savieno ierīci ar sistēmu. Šī pieeja nodrošina lielāku elastību un ļauj darbiniekiem attālināti atbildēt uz zvaniem.

Virtuālo palīgu tālruņi

Šie tālruņi var būt saistīti ar fiksēto līniju vai internetā bāzēti – galvenā atšķirība ir tā, ka tie darbojas kopā ar virtuāliem palīgiem vai reģistratoriem. Varat ierakstīt atbildes, sasveicināties ar cilvēkiem un ļaut tiem izvēlēties nodaļu, ar kuru sazināties atkarībā no viņu vajadzības.

Virtuālo palīgu tālruņu ilustrācija

Tradicionālo tālruņu līnijas

Šīs tradicionālās vietējās līnijas ir novecojušas, bet tās ir uzticamas un viegli lietojamas. Tās darbojas kā analogās līnijas, un tās var pievilkt pie parastajiem tālruņiem, taču pastāv arī iespējas tos savienot ar PBX vai VoIP sistēmām.

Kāds aprīkojums ir nepieciešams zvanu centram?

Lai darbotos efektīvs zvanu centrs, ir nepieciešama ne tikai tālruņa sistēma. Modernie zvanu centri izmanto dažādas iekārtas un tehnoloģijas, lai pilnveidotu savus pakalpojumus un uzlabotu darbības ātrumu.

Galddatori un klēpjdatori

Tos izmanto ienākošajiem un izejošajiem zvaniem tāpat kā jebkuru citu telefonijas pakalpojumu. Lai varētu veikt un vēl vairāk optimizēt zvanus, ir nepieciešama uzticama zvanu centra programmatūra, piemēram, LiveAgent.

Zvanu centra aģentiem bieži vien jāveic arī citi uzdevumi, ne tikai sarunas ar klientiem. Viņi var risināt pieteikumus, atjaunināt CRM utt., ja viņiem ir pieejams dators.

Austiņas

Lai gan zvanu centra vidē vienā telpā var atrasties līdz pat desmitiem cilvēku, ir svarīgi, lai būtu skaidra saziņa ar klientiem. Tāpēc vecie tālruņu uztvērēji nav pietiekami labi – katram aģentam vajag austiņas ar mikrofonu.

Apsveriet, vai ņemsit Bluetooth (bezvadu) austiņas vai USB austiņas.

Bezvadu austiņas nodrošina lielāku pieejamību un mazāk traucējumu. Klientu apkalpošanas aģenti sarunas laikā var staigāt pa biroju. Tomēr tās ir jālādē. Savukārt USB austiņām nav nepieciešama uzlāde, bet tās ierobežo kustības.

Galu galā jums jāizlemj, kāda veida austiņas vislabāk noderēs jūsu zvanu centrā.

Mikrofons

Austiņu cena ar mikrofonu var svārstīties no aptuveni $25 līdz pat $400 un dažreiz pat vairāk. Ir svarīgi izmantot austiņas, kurām ir mikrofoni, kas novērš troksni. Tas nodrošina, ka klienti vienmēr dzird jūsu aģentus.

VoIP/SIP Tālruņi

Lai gan jūs varat izmantot dažādas tālruņu sistēmas, VoIP vai SIP tālruņi ir pašreizējais standarts, un lielākā daļa mūsdienu zvanu centru tos izmanto.

Zvanu pārvaldībai un līniju iestatīšanai tiek izmantots SIP Atvērtais Standarts. Balss tiek pārraidīta uz RTP, izmantojot IP tīklu. VoIP tālruņiem ir daudz priekšrocību, tostarp:

 • samazinātas izmaksas – salīdzinot ar fiksētās līnijas tālruņu sistēmām, VoIP tālruņi vidēji mēnesī izmaksā par $30 mazāk. Jaunināšana uz VoIP sistēmām ir lētāka “SIP Trunking” dēļ. Šis protokols ļauj uzņēmumiem saglabāt savu esošo aparatūru, digitalizējot balss pakalpojumus.
 • labāka mērogojamība — izmantojot šīs tālruņu sistēmas ir viegli mērogot, jo tām nav nepieciešams uzstādīt jaunu aparatūru vai vilkt tālruņa līnijas. Zvanu centram tikai sistēmā jāpievieno jauns tālrunis un viss.
 • programmisko tālruņu atbalsts — izmantojot mākoņskaitļošanas SIP sistēmu, varat veikt vai saņemt zvanus no jebkuras vietas, ja vien jums ir stabils interneta pieslēgums. Šīs sistēmas atbalsta programmiskos tālruņus (mobilos tālruņus). Jūs varat it viegli izmantot savu viedtālruni vienkārši uzinstalējot īpašu lietotni.
 • uzlabota balss kvalitāte – VoIP sistēmām nav zvanu fragmentācijas, un to skaņa ir skaidra un dzidra. Tomēr, lai pilnībā izmantotu augstas kvalitātes balss potenciālu, ir jābūt nepieciešamajam joslas platumam un jālieto spēcīgs un uzticams tīkls.

Zvanu centra programmatūra

Zvanu centra programmatūra ir neatņemama zvanu centra darbības sastāvdaļa. Tā palīdz organizēt un pārvaldīt saziņu ar klientiem, kā arī pārraudzīt potenciālos pircējus, ziņot par zvaniem un pārvaldīt tālruņa zvanus.

Visas mijiedarbības tiek pārraudzītas un saglabātas CRM. Šī programmatūra arī ļauj uzņēmumiem izveidot klientu profilus, lai saglabātu svarīgu informāciju par tiem. Tajā var saglabāt klienta tālruņa numuru, e-pasta adresi, atrašanās vietu, datus par iepriekšējām mijiedarbībām utt.

Papildus visu zvanu centra ikdienas procesu optimizēšanai tas sinhronizē arī izejošos un ienākošos zvanus, ierakstus un pārvirzīšanu uz aģentu zvaniem.

Zvanu centra programmatūras priekšrocības:

 • labāka atskaišu veidošanazvanu centru vadītāji var novērtēt aģenta produktivitāti, vidējo apstrādes laiku, zvanu ieņēmumus, piepārdošanas līmeņus un citus svarīgus datus.
 • kvalitatīvāka pieprasījumu šķirošana — daudzi zvanu centri kalpo kā klientu atbalsta centri. IVR pārvirza zvanus balstoties uz pakalpojumiem, produktiem, klienta atrašanās vietu un sarunas valodu tā, lai piemeklētu vispiemērotāko aģentu.
 • uzlabota efektivitāte – ja zvanu centra aģenti izmanto zvanu centra programmatūru, to atbildes laiks gan izejošajiem, gan ienākošajiem zvaniem uzlabojas. Tas vienkāršo arī to ikdienas uzdevumus, ļaujot tiem koncentrēties uz saziņu ar klientiem.

Palīdzības dienesta programmatūra

Uz klientiem vērstos uzņēmumos, piemēram, zvanu centros, ir svarīgi sniegt vislabāko iespējamo pakalpojumu. Izmantojot uzticamu palīdzības dienesta programmatūru zvanu centros var vēl vairāk uzlabot sniegtos pakalpojumus.

Palīdzības dienests ir kompleksa apkalpošanas programmatūra, kas ļauj zvanu centra aģentiem risināt daudzus dažādus klientu vaicājumus, tostarp sūdzības, informācijas pieprasījumus, palīdzības pieprasījumus, incidentu ziņojumus utt. Palīdzības dienesta programmatūra reģistrē vairākus kontaktu veidus, ieskaitot zvanus, kā pieteikumus.

Lūk, dažas no galvenajām palīdzības dienesta lietošanas priekšrocībām:

 • klientu jautājumu ātra atrisināšana – katram jaunam jautājumam tiek radīts pieteikums, pie kura aģentam strādāt
 • uzlabota produktivitāte – aģenti var efektīvi palīdzēt, analizēt, reģistrēt un pārvaldīt palīdzības dienesta pieteikumus
 • pieejamība un dati – tie ļauj klientiem atrisināt jautājumus, izmantojot pašapkalpošanos vai sazinoties ar klientu atbalsta pārstāvi
Analīzes pārskata funkcija klientu apkalpošanas programmatūrā — LiveAgent

Kā izvēlēties īsto zvanu centra tālruņa sistēmu?

Zvanu centra tālruņu sistēma ir aparatūras un programmatūras rīku tīkls. Šeit ir dažas no funkcijām, kas jāskatās tālruņa sistēmā.

Uzlabotas funkcijas

Jo uzlabotākas ir tālruņa sistēmas funkcijas, jo labāk. Tomēr jums ir jānosaka prioritātes tām, kas jūsu uzņēmumam ir vissvarīgākās.

 • konferences zvani
 • zvanu uzraudzība
 • vienkāršota sarunas uzsākšana
 • zvana rinda
 • zvana aizliegšana
 • iekšējais čats
 • zvana pārvirzīšana
 • zvana ierakstīšana
 • anonīma zvana noraidīšana
 • digitālais reģistrators
 • Interaktīvā balss atbilde
 • Automātiskā zvanu sadale
 • integrācija ar viedtālruņiem
 • programmisko tālruņu integrācija
 • CRM integrācija
 • IP PBX
ivr

Apstrādes laiks

Zvanu apstrāde ietver visas darbības, kas jāveic, lai apstrādātu ienākošos zvanus. Tas ir laiks, kas nepieciešams no tālruņa sākotnējās zvanīšanas līdz savienojumam ar aģentu. Tā ir nozīmīga metrika, un tai var būt liela nozīme zvanu centra vispārējā efektivitātē.

Drošības standarti

Lai gan VoIP tālruņu sistēmām ir daudz priekšrocību, tās prasa pienācīgu drošību. Aplūkojot piedāvājumu, noteikti meklējiet SOC 1, SOC 2 vai SOC 3 drošības standartus. Tie palīdzēs jums virzīties pareizajā virzienā drošības ziņā. Vienlaikus apsveriet iespēju iegūt šifrētus VoIP pakalpojumus, lai vēl vairāk pastiprinātu drošību.

Maksājumi

Lielākajai daļai zvanu centru labākā iespēja ir izmantot mākonī balstītu risinājumu. Šādā gadījumā par pakalpojumiem maksājat katru mēnesi, izmantojot abonēšanas maksu. Iepriekš pārbaudiet maksāšanas iespējas piegādātājam un tā noteikumus.

Pārvirzīšanas iespējas

Meklējiet sistēmu, kas var pārslēgties starp dažādām iespējām, lai to varētu pielāgot atbilstoši savām pašreizējām vajadzībām:

 • prognozējošas uzvedības zvana pārvirzīšana
 • secīga pārvirzīšana
 • mazākas noslodzes pārvirzīšana
 • uz prasmēm balstīta pārvirzīšana
 • prioritāra pārvirzīšana
LiveAgent SLA automatizācija

Pašapkalpošanās iespējas

Daudziem cilvēkiem patīk pašiem atrisināt savus jautājumus. Ir svarīgi atrast tālruņa sistēmu, kas nodrošina automatizētas funkcijas, kuras klientiem palīdz piekļūt zināšanu bāzei, kur viņi var iegūt vajadzīgo informāciju.

LiveAgent zināšanu bāze

Cenu varianti

Tālruņu sistēmu piedāvātāji izvēlei piedāvā dažādas cenu paketes. Lielākā daļa SaaS risinājumu izmanto abonēšanas maksu. Tomēr pastāv arī iespēja maksāt par minūti.

Mākonī balstīti kontaktu centri

LiveAgent daudzkanālu palīdzības dienesta programmatūra

They include various tools and cloud-hosted applications that can help you work with multiple channels. You can use these tools to enjoy the advantages of telemarketing and over-the-phone sales. If you want to expand your services to more than just phones and emails, real-time chat, etc., look for a cloud-based contact center solution.

Choose only the best for your call center

LiveAgent offers numerous features and integrations for call centers that can come in handy. Curious about all the opportunities?

Frequently asked questions

What phones do call centers use?

Most call centers today use VoIP phone systems or some variation of this technology. These systems support many technologies and integrations, offer flexibility, have great sound quality, and are scalable.

What equipment is needed for a call center?

All modern call centers need to have phones, headsets with microphones, computers or laptops, help desk software (e.g. LiveAgent), and CRM software.

How to choose the right call center phone system?

It all depends on the needs of your call center. Look at the features like supervisor controls, reporting, analytics, queue management, virtual assistants, interactive voice response, multi-channel communications, etc. After you’ve shortlisted the features you need, compare the pricing options. Bear in mind that the price will also be different when choosing between a basic plan or an advanced plan.

Atgriezties uz Glosāriju Izveidot kontu BEZMAKSAS

Mūsu mājaslapa izmanto sīkdatnes. Turpinot, mēs pieņemam, ka Jūs dodat atļauju izvietot sīkfailus, kā ir aprakstīts mūsu privātuma un sīkdatņu politiku.

×
Pierakstieties uz individuālu zvanu un uzziniet, kā LiveAgent var palīdzēt Jūsu biznesam.

Esam pieejami uz vairākiem datumiem

Pierakstīties uz demonstrāciju