Personalizācija un Pielāgošana

Kāda ir atšķirība starp personalizāciju un pielāgošanu?

Atšķirība ir klienta pieredzes individualizēšanas metodē. Tās abas palīdz sniegt pakalpojumus unikālā veidā, bet sasniedz to atšķirīgi.

Tās abas …

… izskatās vienādas. Personalizēšana un pielāgošana bieži tiek savstarpēji aizstātas, jo to nozīme pārklājas. Un, protams, pamatapraksta līmenī tās abas individualizē klientu pieredzi, un kā tādas tās abas ir klientu piesaistes stratēģijas. Tās abas savu individualizāciju balsta uz patērētāju vēlmēm, un viņu kopīgais mērķis ir radīt pārdomātus vēstījumus.

Bet tās …

… atšķiras tehnoloģijā. Lai sasniegtu vienu un to pašu mērķi, tās izmanto atšķirīgus tehnoloģiskos mehānismus. Tāpēc digitālajā tehnoloģijā personalizācija un pielāgošana nav savstarpēji aizstājama.

Tās atšķiras prasītās rīcības ziņā. Personalizācija tiek veikta lietotājam, savukārt pielāgošanu veic lietotājs. Citiem vārdiem sakot, tie atšķiras katra lietotāja iesaistīšanas pakāpē. Pirmajā gadījumā (personalizācija) jums tiek pasniegta garda sviestmaize bez ieguldāmas piepūles. Otrajā variantā (pielāgošana) – jūs to padarat tādu, kā vēlaties.

Nevis personalizācija pret pielāgošanu , bet un

Šīs klientu iesaistes stratēģijas nav jāizvēlas – viena vai otra, jo mārketinga kampaņās tām ir viens mērķis. Vienīgais, tās to panāk ar dažādiem rīkiem. Būtībā ar vairāk vai mazāk sarežģītu automatizāciju.

Personalizācijas laikā ievāktie dati tiek atlasīti pēc algoritmiem, lai tos varētu pieņemt un būtībā uzminēt. Tādā veidā pielāgošanas procesā tiek izmantoti lietotāja ievadītie dati, kas rodas izvēles gaitā. Paradoksāli, ka tas ir “personiskāks” process, un rada terminu pārpratumus.

Personalizācija

Efektīva personalizācija metodiski izmanto apkopotos klientu datus, lai būtiski ietekmētu lietotāju pieredzi. Iespaids ir pārsteidzošs, jo lietotājs nav apzināti iesaistīts šajā procesā.

Viedie algoritmi analizē lietotāju raksturlielumus un mūsu tiešsaistes uzvedību. Pamatojoties uz šiem datiem, tie piedāvā mums atbilstošus produktus, pakalpojumus vai atbilstošu saturu. Personalizēšanas piemērs ir tad, ja saņemat reklāmas paziņojumus, kas šķiet diezgan atbilstoši vai pilnīgi nepareizi. Tāpat kā tad, kad saņemat kārdinošu sviestmaizi, ko neesat zinājis, ka vēlaties, vai vegānu burgeru, lai gan esi visēdājs. Algoritmi var kļūdīties.

Tehnoloģiskais solis no pielāgošanas līdz personalizācijai patiesībā ir bezdibenis. Lai personalizācija būtu laba, ir nepieciešami jaudīgi algoritmi. Galu galā jūs taču nemaz negribat piedāvāt saviem klientiem porolona kūku.

Pielāgoti pakalpojumi

Vai vēlaties piedāvāt un izbaudīt individuālu pieeju? Pielāgojiet. Uzlabojiet lietotāja pieredzi, ļaujot izvēlēties un piedāvājot individualizētus pakalpojumus. Pats sagatavojiet sviestmaizi.

Personalizēšanas un pielāgošanas nākotne ir klāt, piedāvājot unikālu aprūpi un neaizmirstamu pieredzi, pielāgojot lietotāju pieredzi individuālajām vajadzībām.

Piemēram: iedomāsimies, ka strādājat klientu apkalpošanas komandā un jums ir dots uzdevums, par kuru jums nav nekādas nojausmas. Jūs pavadāt gadus, meklējot optimālo risinājumu, kamēr jūsu kolēģis, sēžot jums blakus, būtu varējis paveikt šo uzdevumu dažu minūšu laikā vai izstāstīt jums par to.

Ja jums darbā uzdotu personalizētus uzdevumus – tas patiesībā būtu lieliski. Un tam nav vajadzīgi jaudīgi algoritmi un atsevišķas izstrādes komandas. Varat iestatīt automatizācijas nosacījumus, lai tie veic izvēli. Šādi jums tiek piešķirti pielāgoti uzdevumi, lai katrs varētu darīt to, ko prot vislabāk.

Pielāgota Pieredze

Informācijas pārslodzes un pārstrādāšanās laikmetā mēs visi atzinīgi vērtējam mērķtiecīgu saziņu. Ikviens klients vai nu no jūsu klientu bāzes, vai no anonīmajiem lietotājiem vēlas gūt pozitīvu lietotāja pieredzi. Un uzņēmumi to vēlas nodrošināt. Jūs vēlaties izmantot dažādus mārketinga kanālus, lai piedāvātu atbilstošus produktus kopā ar atbalstu saviem klientiem tad, kad viņi to vēlas un viņiem vēlamajā platformā.

Pielāgojiet jau tagad

Tehniski runājot, lai gan personalizāciju var veikt tikai ar jaudīgiem algoritmiem, individualizāciju varat sākt, pielāgojot to jau tagad, izmantojot reāllaika personalizētu mārketingu.

Stand out from your competitors with a strong
customer service culture​
Zināšanu bāzes pielāgošana Klientu portāla programmatūrā - LiveAgent

Reāllaika personalizētos pakalpojumus varat pielietot, izmantojot tiešsaistes čata vai e-pasta mārketingu. Neatkarīgi no tā, vai informējat jaunumu biļetenos, reklamējat klientiem jaunu saturu vai izsūtāt piemērotas e-pasta ziņas, jūs vēlaties, lai tas viss būtu individualizēts. Tāpat kā jūsu uzņēmums pielāgo attēlus spilgtas tiešsaistes klātbūtnes uzturēšanai, tāpat varat personalizēt rakstītos tekstus, e-pasta ziņas un lietotnes paziņojumus atlasītaajai mērķauditorijai.


Lai palielinātu ātrumu un samazinātu savu darba slodzi, varat izmantot e-pasta sagataves, pilnīgi iepriekš uzrakstītas ziņas vai lietotnes paziņojumus. Ja mērķauditoriju atlasāt, izmantojot infografiku, varat sekot līdzi arī daudzkanālu atbalstam un e-pastiem.
Pielāgojumu izmantošanas veids ir atkarīgs no jūsu mārketinga pieredzes, budžeta, zīmola tēla, redzējuma un uzņēmuma virziena, kurā plānojat doties.

Atsauksmju un ierosinājumu līdzeklis palīdzības dienesta programmatūrā - LiveAgent

Design your own templates

LiveAgent gives you the power to design your own customer email templates, thus helping you to improve the customer service. Curious about all the opportunities?

Frequently asked questions

Kā personalizācija un pielāgošana palīdz uzņēmumiem uzlabot klientu apkalpošanu?

Tie uzlabo klientu apkalpošanu, nodrošinot efektīvāku, koncentrētāku un ātrāku atbalstu. Klientu apkalpošanas individualizācija uzlabo klienta pieredzi un tādējādi uzlabo klienta ceļu. Kvalitatīva klientu apkalpošanas uzlabošana palielina iespējas pārvērst potenciālos pircējus par klientiem un nodrošina klientu noturību.

Kāda ir atšķirība starp to personalizāciju un pielāgošanu, ko izmanto e-komercijas tehnoloģijās?

Tehniski personalizācija e-komercijā ietver algoritmus ar programmētām instrukcijām konkrētiem uzdevumiem. Tiem jābūt ļoti jaudīgiem, lai būtu mērķtiecīgi un individualizēti. Pielāgošana ļauj uzņēmumiem un klientiem iestatīt automatizācijas, t.i., individualizēt klientu atbalstu citiem uzņēmumiem un/vai klientiem.

Kāpēc personalizācija aizstāj pielāgošanu?

Jo datu vākšana un analīze uzņēmumiem kļūst arvien izsmeļošāka un pieejamāka . Arī lietotājiem var būt grūti pieņemt informētus lēmumus par to, ko izvēlēties vai pat par to, ko viņi vēlas, tāpēc viņi var priecāties par viedu individualizāciju.

Atgriezties uz Glosāriju Izveidot kontu BEZMAKSAS

Mūsu mājaslapa izmanto sīkdatnes. Turpinot, mēs pieņemam, ka Jūs dodat atļauju izvietot sīkfailus, kā ir aprakstīts mūsu privātuma un sīkdatņu politiku.

×
Pierakstieties uz individuālu zvanu un uzziniet, kā LiveAgent var palīdzēt Jūsu biznesam.

Esam pieejami uz vairākiem datumiem

Pierakstīties uz demonstrāciju