• Šabloni
  • Kā iesākt e-pastu (Padomi un sagataves)

Kā iesākt e-pastu (Padomi un sagataves)

Tā kā ik dienu tiek nosūtīti un saņemti vairāk nekā 300 miljardi e-pastu, e-pasts ir būtisks saziņas līdzeklis. Tas, kā profesionāli izveidot uzņēmuma e-pastu, jo īpaši, ja rakstāt kādam, ko nepazīstat, var būt labs izaicinājums gan mārketinga speciālistiem, gan pārdevējiem, gan klientu apkalpošanas speciālistiem.

Patiesībā tas, kā iesākat e-pastu, var ietekmēt to, vai adresāts tūlīt aizver e-pastu (un dzēš to) vai lasa. Šajā rakstā sniegti daži padomi par to, kā iesākt e-pastu, kā arī daži visbiežāk lietotie e-pasta sveicieni un e-pasta iesākumi, ko varat izmantot uzņēmuma sarakstē.

goat story e-pasts

Ko iekļaut e-pasta iesākumā?

1. Uzruna vai sveiciens

Sāc ar atbilstošu sveicienu atkarībā no tā, cik formālam tev jābūt. Vienmēr iekļaujiet adresāta vārdu (ja to zināt), lai sveiciens kļūtu personiskāks. Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais, pārbaudiet, vai esat pareizi uzrakstījis adresāta vārdu. Mūsu ekspertu padoms? Nokopējiet un ielīmējiet adresāta vārdu, ko atrodat iepriekšējos e-pastos, e-pasta parakstos vai vietnēs, lai nodrošinātu, ka neuzrakstat kļūdu.

2. Ievads un rakstīšanas iemesls (ja nepieciešams)

Pirmoreiz rakstot kādam, iepazīstiniet ar sevi un iekļaujiet īsu teikumu par e-pasta mērķi. Šis teikums var noteikt to, vai adresāts lasīs jūsu e-pastu vai ignorēs to, tāpēc pārliecinieties, ka jūsu mērķis ir skaidrs un pārliecinošs.

Ja jums ir savstarpēji draugi, kolēģi vai paziņas, pieminiet viņus, jo tas var palielināt jūsu izredzes saņemt atbildi. Piemēram, jūs varētu izdarīt tik smalki, kā šeit: “Sveiki, [Vārds], es nedēļas nogalē uzskrēju mūsu abpusējam draugam Ričardam (no [Kompānijas]) un viņš minēja, ka jums ir nepieciešams jauns palīdzības dienesta rīks, jo pašreizējais pakalpojumu sniedzējs to vairs “nevelk”…”

3. Atklājoša frāze/laba vēlējumi (pēc izvēles)

Ja ilgi neesat rakstījis adresātam vai ja jums ir ikdienišķas attiecības ar adresātu, abos gadījumos būtu lietderīgi iekļaut tādu īsu, pozitīvu piezīmi kā “Es ceru, ka tev klājas labi”. Tas var uzdot pareizo toni atlikušajai e-pasta daļai.

Vai arī, ja saņēmējs ir dalījies ar dažiem jaunumiem pakalpojumā LinkedIn vai citos sociālajos medijos, varat apsveikt tos ar jaunākajiem sasniegumiem (gan personiskajiem, gan profesionālajiem). Varat teikt kaut ko līdzīgu kāpiemēram, “Apsveicu ar paaugstinājumu” vai “Apsveicu, ir interesanti redzēt, kā [Adresāta Uzņēmums] ieguvis tik svarīgu klientu kā [Uzņēmums]”.

4. Pateicības rindiņa (pēc izvēles)

Ņemot vērā kontekstu, e-pasta sarakstei varat pievienot īsu “paldies” rindiņu. Piemēram, ja firma/klients ir sazinājies ar jums un izteicis pieprasījumu, tad, teiksim, “Paldies, ka devāt ziņu” vai “Paldies, ka sazinājāties ar [Uzņēmumu]” ir nepieciešams. Tomēr ikreiz, kad izsakāt pateicības piezīmi, ir svarīgi to padarīt personalizētu, jo standarta pateicības piezīmes (tāpat kā iepriekš minētās piezīmes) ir mazliet pārāk vispārīgas un var kļūt par aukstām vai atsvešinošām.

Vienkārši pievienojot vārdu pirms pateicības, ziņa skan siltāk un ielūdzošāk. Lūk, piemērs: “Emīlija, paldies, ka sazinājāties ar [Kompāniju] un izvirzījāt šo jautājumu. Jums ir pilnīga taisnība…

pateicības-ziņa-klientam-LiveAgent

Piemēri un sagataves e-pasta iesākšanai

Profesionāli e-pasta sveicieni

“Sveiks [Vārds]”, iespējams, ir visizplatītākā un visplašāk lietotā e-pasta uzruna biznesa pasaulē. Šis sveiciens kopumā ir ieteicams pusformāliem un neformāliem komunikācijas stiliem. Ja vēlies būt nedaudz formālāka, “Sveiks” var aizstāt ar “Sveicināti”.

“Dārgais [Vārds]” arī ir piemērota uzruna gan formālai, gan neformālai komunikācijai. Jūsu ērtībai esam sagatavojuši veselu sarakstu ar citiem vispārīgiem sveicieniem, kurus varat izvēlēties, iesākot savu profesionālo e-pastu. Caurskatiet tos:


Kad rakstat vienam vai vairākiem saņēmējiem:

Dārgais [Vārds],
Dārgie [Vārds] un [Vārds],
Sveicināti [Vārds],
Sveiks [Vārds],
[Vārds],
Hei [Vārds],


Rakstot trim vai vairākiem saņēmējiem:

Sveiciens visiem,
[Grupas vai komandas nosaukums],
Sveiki komanda,
Sveicināti visi,
Labrīt,
Labdien,
Labvakar,


Ja neesat pārliecināts par saņēmēja vārdu:

Cienījamais,
Cienījamā,
sveiki,
Sveicināti,
Ar sveicieniem,
Cienījamais Personāla Vadītāj,
Cienījamā Personāla Komanda,


Vispārīgas e-pasta iesākšanas frāzes


Pēc apsveicināšanās varat pievienot īsu atverošo teikumu, lai sāktu savu e-pastu. Tomēr vislabāk ir izvairīties no tādiem teikumiem kā šie, ja rakstāt oficiālu e-pastu vai “auksto” e-pastu potenciālajam klientam, jo tie var kļūt pārāk draudzīgi. Tālāk ir minēti daži no visbiežāk sastopamajiem e-pastu atvērošo teikumu piemēriem.


Hope this email finds you well.
I trust you are doing well.
How’s it going at [Company name]?
It’s great to hear from you.
I’m pleased to hear that…
I hope you enjoyed your weekend.
Hope you’re enjoying your holiday.
I hope you had a great trip.
I hope you’re doing well.
Hope you’re feeling great!
I hope you’re having a great week.
I hope you’re having a wonderful day.
I hope you enjoyed the event.
I hope you enjoyed your vacation.
I’m reaching out about…
I’m wanted to ask about…
I just wanted to send you a brief note about …
Congratulations on [recent accomplishment].
How did [recent project/ event] turn out?
I loved your recent [article/social media post].

e-pastu atvērošie teikumi

Pēcpārdošanas e-pasta atverošās frāzes


Ja neesat pārliecināts, ko rakstīt pēcpārdošanas e-pasta iesākumā, apsveriet iespēju iekļaut kādu no šīm e-pastu atverošajām frāzēm, kas var salauzt ledu:


As we discussed in our phone call …
As we discussed at our meeting …
As promised, here’s …
I’m checking in on …
Just checking in to make sure that …
Following up on our meeting …
I am writing to follow up on…
I’m getting back to you about…
This is just a quick note to…
This is just a quick reminder…
I wanted to let you know that…
Can you please give me an update on …
I’m writing to remind you about…
It was great to meet you at [event].
It was great talking to you last week.
I’m glad we had a chance to chat at the [event].
It was a pleasure to meet you yesterday.

Atbildes e-pasta atvērošās frāzes


Atbildot klientam vai topošajam klientam, daudzos gadījumos ir piemērots īss “Paldies”. Ja neesat pārliecināts, kā iekļaut “Paldies”, vai vēlaties vairāk iedvesmas, iepazīstieties ar dažām mūsu alternatīvām:


Thanks for getting in touch.
Thank you for your message.
Thank you for letting me know.
Thank you for the update.
Thank you for the heads up.
Thanks for keeping me in the loop.
Thanks for the quick response.
Thank you for taking the time to [write to us/give us your feedback].
Thank you so much for getting back to me.
Thanks for getting back to me so quickly.
Thanks for your feedback on …
I’m sorry it took me so long to get back to you.
I apologize for the late response.
I’m sorry it’s been so long since my last email.
Sorry for my late reply.
Could you please clarify [something]?
Could you explain what you mean by [something]?
Could you give us some more details on…?

Kā iesākt “aukstās” pārdošanas e-pastu


Rakstot topošajam klientam “auksto” e-pastu, pirmā rindkopa noteiks, vai jūsu topošais klients izlems, ka jūsu ziņojumu ir vērts lasīt. Tāpēc ir svarīgi atstāt iespaidu un izcelties. Tālāk ir sniegti daži piemēri tam, ko varat iekļaut ievadrindkopā.

“My name is [Name], and I am the marketing director for [Company]. [Mutual connection] recommended that I get in touch with you regarding …”

“My name is [Name], and I’ll keep this quick. I’m the founder of a software tool that helps businesses like yours achieve [specific goals] through [product benefits].”

“My name is [Name] and we work with companies like [Company 1], [Company 2], and [Company 3] to improve their [sales/ marketing efforts/ customer service, etc.].”

“[Name] from [Company] here. I saw you recently [visited our website/ downloaded a whitepaper, etc.]. I’ve worked with similar companies in [field/ industry] and I thought I’d reach out.”

“My name is [Name] and I’m with [Company]. We have recently launched a new solution that [what your solution does]. Based on your online profile [profile link], it appears that you might be the right person to talk about [problem solved by your product].”

Ja vēlaties uzzināt vairāk, skatiet aukstās pārdošanas e-pasta sagataves.

Kā iesākt pēcpārdošanas e-pastu


Turpināt saziņu ar topošajiem klientiem, it īpaši, ja tie nav atbildējušas uz jūsu iepriekšējo (-ajām) ziņu (-ām), var būt izaicinājums. Ja tā ir, izmēģiniet vienu no šiem efektīvajiem e-pasta sludinājuma teikumiem — tie var būt noderīgi!

“I trust that you have had an opportunity to read my previous email and look at our website, so I figured it’d be worth checking in with you again.”

“I sent you an email a while ago about [Company] and how I think we could be a great fit for you and [Company]. Did you know that our clients report [a **% increase] in [sales] when they use our [software/ platform/ tool]?”

“I hope I’m not overstepping, but I see that you have read my previous email and visited our site (the wonders of modern technology). I think this will be a good time for us to take the conversation further. What do you think? Are you available for a quick call on [date and time]?”

“I know how busy you must be managing your team and helping them increase [job function]. I sent you some information about [Product] a while ago and I thought this might be a good time to give you a practical demonstration.”

“I’m writing to follow up on my email as I didn’t hear back from anyone on the team. As I stated in my previous message, I believe [Product] can greatly improve how you do [what your product helps with].”

Ja vēlaties uzzināt vairāk, skatiet pēcpārdošanas e-pasta sagataves.

Design your own templates

LiveAgent gives you the power to design your own customer email templates, thus helping you to improve the customer service. Curious about all the opportunities?

Kā iesākt pēcpirkuma/klienta sveiciena e-pastu


Ikreiz, kad kāds iegādājas jūsu produktu vai reģistrējas jūsu pakalpojumam, jums ir viņiem jāpateicas vai jāapsveic viņi “ģimenē”, lai nodrošinātu, ka jūsu attiecības ir labi iesākušās. Labākais veids, kā to izdarīt, ir uzrakstīt sveiciena e-pastu, kurā iekļauta pateicība, īss ievads un jebkāda noderīga informācija.

“Thank you for your recent purchase with us! I hope you’re enjoying your [product/ service].”

“Welcome to [Company]! We’re feeling pretty lucky that you chose us, and I just wanted to say thank you on behalf of our whole company.”

“I’m [Name], the founder of [Company] and I’d like to personally thank you for signing up for our service.”

“Welcome to [Product/ Company]. We’re thrilled to see you here! I’ll be your guide during this onboarding period, and my goal is to ensure you have a positive experience and get the most out of our [product/service].”

“Welcome to [Brand]! We’re excited to have you on board and we can’t wait for you to start using [product/ service] and seeing results.”

Apskatiet vēl pēcpārdošanas e-pasta sagataves un sveiciena e-pasta sagataves.

Kā iesākt klientu apkalpošanas e-pastu


Gandrīz katram klientu apkalpošanas e-pastam ir jāsākas ar “Paldies”, neatkarīgi no tā, vai tā ir atbilde uz vienkāršu klientu apkalpošanas pieprasījumu vai atbilde uz klienta sūdzību. Lūk, kā tas var izskatīties:


“Thanks for reaching out! I’d be more than happy to help you.”

“Thank you for contacting [Company]. My name is [Name] and it would be my pleasure to assist you with …”

“Thank you for writing to us today. I’d be happy to answer those questions for you …”

“Thank you for your inquiry about […]. I’m really sorry to hear that you can’t […] I’m escalating your issue so that someone can take a closer look at what’s going on right away.…”

“Thank you for writing in. This message is to confirm that we’ve received your request, and will be in touch within ** hours with a complete response.”

Ja vēlaties uzzināt vairāk, skatiet klientu apkalpošanas sagataves.


Kā iesākt klientu atvainošanās e-pastu

Atbildot dusmīgiem vai neapmierinātiem klientiem, noteikti izrādiet empātiju un izsakiet atvainošanos sava uzņēmuma vārdā. Lūk, kā to var izdarīt:


“Thanks so much for reaching out about order #[number]. I’m so sorry the product hasn’t worked out for you.”

“I’m so sorry that you had a negative experience with [product/ service/ company department]. I’ve looked into the issue, and it seems that [briefly explain the reason for their bad experience].”

“I am so sorry to hear that you have had such a poor experience with us. Although we strive for 100% customer satisfaction, it’s clear we’ve fallen short in this instance – and that’s unacceptable.”

“I am so sorry to hear that [a brief summary of their bad experience]. That should have never happened, and I completely understand how frustrating this must be for you.”

“Thank you for providing us this feedback. I realize how frustrating it must be to [details of the issue]. We obviously failed this time, and for that, we are very sorry.”

atvainošanās e-pasta piemērs
Peter Komornik

LiveAgent apvieno izcilu tiešsaistes tērzētavu, biļešu sistēmu un automatizāciju, kas ļauj Jums sniegt lielisku atbalstu saviem klientiem.

Peter Komornik, izpilddirektors
logo slido black


Kopsavilkums

Jūsu uzņēmuma e-pasta ziņojuma sākums (sveiciens, iesākuma rindkopa un pirmais teikums) ir pirmais, ko saņēmējs redz, atverot jūsu e-pastu. Iesākot e-pastu profesionāli, jums ir lielāka iespēja radīt pozitīvu iespaidu. Sveiciens, ko izmantosiet, un daži pirmie teikumi, kurus izvēlēsities sava profesionālā biznesa e-pasta sākšanai, būs atkarīgi no jūsu auditorijas un saziņas konteksta. Izmantojiet iepriekš minētos e-pasta sveicienus un e-pasta atvēršanas frāzes kā iedvesmu ikreiz, kad neesat pārliecināts, kā sākt nākamo e-pastu klientam vai “aukstajam” kontaktam.


Neaizmirstiet vēlreiz pārbaudīt e-pastu, vai tajā nav pareizrakstības vai gramatikas kļūdu, un vienmēr pārliecinieties, vai esat pareizi uzrakstījis adresāta vārdu. Mūsu pēdējais padoms ir veidot to īsu un emocionāli siltu, jo neviens nevēlas lasīt garus e-pastus. Ātri ķerieties pie lietas, izmantojot pareizo balss toni, un jūs trāpīsit desmitniekā.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāpēc ir svarīgi, kā iesākt e-pastu?

Profesionāli iesākot e-pastu, jums ir lielāka iespēja radīt pozitīvu pirmo iespaidu uz adresātu. Rakstot kādam pirmo reizi, šis iespaids ir kritisks, jo tas var mudināt saņēmēju ne tikai izlasīt jūsu vēstījumu, bet arī atbildēt uz to.

No kuriem e-pasta sveicieniem būtu jāizvairās?

“Sveiks [Iesauka] “un “Čau [Vārds]!” ir pārāk familiāri, un tos vajadzētu lietot tikai tad, ja iepriekš esat apmainījies ar e-pastiem un jums ir labas attiecības ar adresātu. No otras puses, teksts “Visiem, uz ko tas varētu attiekties” un “Godātajam kungam vai kundzei” tiek uzskatīti par pārāk formāliem, un tie ir mazliet novecojuši, tāpēc tos vajadzētu izmantot tikai oficiālā saziņā vai tad, kad jūs nezināt to cilvēku vārdus, kuriem rakstāt.

Vai jums vajadzētu iesākt e-pastu formālā vai ikdienišķā veidā?

E-pasta iesākšana ikdienišķā, personalizētā veidā parasti ir aizraujošāka, tomēr pārāk neformāls un brīvs stils var atturēt jūsu auditoriju. Ja neesat pārliecināts, kādu toni ieņemt, jūsu visdrošākais ceļš ir būt mazliet formālākiem, nevis pārāk nevērīgiem vai draudzīgiem. Ja nepieciešams, jūs vienmēr varat pielāgot savu toni atkarībā no tā, kādu atbildi saņemsiet no adresāta.

Izmēģiniet LiveAgent Jau Šodien​

Mēs piedāvājam migrācijas pakalpojumus no lielākās daļas populārāko palīdzības dienestu risinājumiem.

Vairāk nekā 3000 atsauksmju Trustpilot GetApp G2 Crowd

{ “@context”: “https://schema.org”, “@type”: “FAQPage”, “mainEntity”: [{ “@type”: “Question”, “name”: “Kāpēc ir svarīgi, kā iesākat e-pastu?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Iesākot e-pastu profesionāli, jums ir lielāka iespēja radīt pozitīvu pirmo iespaidu uz adresātu. Rakstot kādam pirmo reizi, šis iespaids ir kritisks, jo tas var mudināt auditoriju ne tikai izlasīt jūsu vēstījumu, bet arī atbildēt uz to.” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “No kuriem e-pasta sveicieniem būtu jāizvairās?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: ““Sveiks [Iesauka] “un “Čau [Vārds]!” ir pārāk familiāri, un tos vajadzētu izmantot tikai tad, ja esat jau iepriekš sarakstījies un jums ir labas attiecības ar adresātu. No otras puses, teksts “Visiem, uz ko tas varētu attiekties” un “Godātais Kungs vai Kundze” tiek uzskatīti par pārāk formāliem, un tie ir mazliet novecojuši, un tos varētu izmantot tikai oficiālā saziņā vai tad, kad nav zināmi to cilvēku vārdi, kuriem rakstāt.” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “Vai jums vajadzētu iesākt e-pastu formālākā vai ikdienišķākā veidā?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “E-pasta iesākšana ikdienišķā, personalizētā veidā parasti ir aizraujošāka, tomēr rakstīšana pārāk neformālā un brīvā stilā patiesībā var atturēt jūsu auditoriju. Ja neesat pārliecināts, kādu toni ieņemt, jūsu visdrošākais ceļš ir būt mazliet formālākiem, nevis pārāk nevērīgiem vai draudzīgiem. Ja nepieciešams, jūs vienmēr varat pielāgot savu toni atkarībā no tā, kādu atbildi saņemsiet no adresāta.” } }] }
Atgriezties pie Šabloniem Izveidot kontu BEZMAKSAS

Mūsu mājaslapa izmanto sīkdatnes. Turpinot, mēs pieņemam, ka Jūs dodat atļauju izvietot sīkfailus, kā ir aprakstīts mūsu privātuma un sīkdatņu politiku.

×
Pierakstieties uz individuālu zvanu un uzziniet, kā LiveAgent var palīdzēt Jūsu biznesam.

Esam pieejami uz vairākiem datumiem

Pierakstīties uz demonstrāciju