Darbi zvanu centrā

Kāda ir darba slodze zvanu centra darbos?

Zvanu centra darbi var ietvert vairākus uzdevumus, sākot no vienkārši atbildēšanas uz ienākošajiem zvaniem no klientiem un tehniskā atbalsta nodrošināšanas līdz izejošajiem aukstajiem zvaniem un telemārketingam. Zvanu centra darbinieku darba slodze un pienākumu apjoms ir atkarīgs no darba lomas un zvanu centra tipa, kurā viņi strādā (ienākošais vai izejošais zvanu centrs). Galvenie zvanu centra darbi ir šādi:

 • Ienākošo zvanu centru aģenti: ienākošo klientu apkalpošanas pārstāvis parasti pārvalda lielus ienākošo klientu zvanu apjomus un atrisina klientu pieprasījumus. Tas var arī pieņemt un reģistrēt pasūtījumus un apstrādāt klientu kontus. Zvanu centra aģenti parasti saņem aptuveni 50–80 zvanus 8 stundu maiņas laikā.
 • Tehniskā atbalsta aģenti: Tehniskā atbalsta aģenti nodrošina tehnisko klientu apkalpošanu un palīdz lietotājiem atrisināt tehniskos jautājumus un novērst problēmas, ar kurām tie varētu saskarties, lietojot uzņēmuma produktus. Tiem ir nepieciešamas spēcīgas tehnoloģiju prasmes un dziļas zināšanas par to produktu īpašībām, ko uzņēmums pārdod.
 • Izejošo zvanu centru aģenti: izejošo zvanu centru aģenti galvenokārt veic izejošos zvanus, lai atrisinātu klientu problēmas, proaktīvi vēršoties pie ārējiem klientiem, lai uzzinātu par viņu vajadzībām, arī pārdod produktus esošajiem klientiem, rada interesentus un piesaista potenciālos pircējus. Tie var arī tikt iesaistīti tirgus izpētes veikšanā.
 • Zvanu centra komandas vadītāji/pārraugi: Komandu vadītāji ir atbildīgi par zvanu centra aģentu komandas vadību, tostarp zvanu eskalāciju apstrādi, zvanu uzraudzību, jaunu aģentu apmācīšanu, individuālo un komandas veikstpējas uzraudzību, kontrolējot galveno zvanu centru metriku un būtiskākos veiktspējas rādītājus.
 • Zvanu centru pārvaldnieki: zvanu centru pārvaldnieki uzrauga komandu vadītāju grupu. To ikdienas darbība var ietvert pastāvīgu to sagatavošanu un mērķu noteikšanu komandai, globālā zvanu centra metrikas uzraudzību un atskaišu sagatavošanu augstākā līmeņa vadībai, problēmu apzināšanu un risināšanu, efektīvu resursu plānošanu utt.
 • Attālinātā zvanu centra aģenti: attālinātā zvanu centra aģenti (vai aģenti, kas strādā no mājām) ļoti bieži ir nepilnas slodzes zvanu centru darbinieki, bet tos var pieņemt darbā arī pilnas slodzes attālinātajos amatos. Tāpat kā birojos strādājošie aģenti, arī attālinātā zvanu centra aģenti būtībā ir iesaistīti vienās un tajās pašās klientu apkalpošanas darbībās.

Kā mani var pieņemt darbā zvanu centrā?

Zvanu centra darbus ir samērā viegli iegūt sākumlīmenī, jo tiem parasti nav nepieciešama specifiska izglītība, kvalifikācija vai padziļinātas zināšanas. Lai tiktu pieņemts darbā kā klientu apkalpošanas centra aģents, jums varētu būt nepieciešams bakalaura grāds, brīvi pārvaldāma angļu valoda (vai citas vietējās valodas) un datoru pārzināšana un interneta lietošana. Ja jums ir iepriekšēja pieredze pārdošanas, mārketinga vai cilvēkresursu jomā, tā būtu papildu priekšrocība, jo tās var uzskatīt par vērtīgām zvanu centra aģenta prasmēm. Vislabāk derētu iepriekšēja klientu apkalpošanas pieredze. Tālāk ir norādītas daži vienkārši soļi, kas jāizdara, lai saņemtu darbu zvanu centrā.

 • Zvanu centra darba piedāvājumu meklēšana: iepazīstieties ar pieejamajiem zvanu centra darba piedāvājumiem savā reģionā. Ja apsverat iespēju strādāt attālināti, varat izmantot tādas mājaslapas kā monster.com vai callcenterjobs.com, kurās ir daudz iespēju.
 • Uzrakstiet visaptverošu pavadvēstuli: papildus savam CV, izveidojiet pamatīgu pavadvēstuli, kurā būtu jāuzsver jūsu pamatprasmes un iepriekšējā pieredze, kas var parādīt, ka esat īsti piemērots kontaktcentra darbam.
 • Papētiet darba devēju: Uzziniet vairāk par uzņēmuma misiju, kultūru, vērtībām, klientiem, produktiem un pakalpojumiem. Tas var dot jums milzīgas priekšrocības intervijas laikā un ļaut izcelties citu kandidātu starpā.
 • Esiet gatavs ilgstošām apmācībām: pieņemšana darbā zvanu centrā ir tikai pirmais solis. Zvanu centri parasti lielu uzmanību pievērš apmācībai un pastāvīgai darbinieku attīstībai, lai nodrošinātu, ka darbinieki ir zinoši un efektīvi.
Kā mani var pieņemt darbā zvanu centrā? - App - Uploads - 2022 - 01 - Call Center Team With Manager.jpg

Vai zvanu centrā ir karjeras izaugsmes iespējas?

Neskatoties uz tipiski diezgan augsto kadru mainības līmeni, zvanu centri nodrošina lieliskas karjeras izaugsmes iespējas. Kamēr vien jums ir pareizā motivācija, attieksme un pieredze klientu apkalpošanā, jūs varat virzīties augšup pa karjeras kāpnēm, lai kļūtu par komandas vadītāju un pēc tam par pārvaldnieku. Tā kā klientu atbalsta centri parasti ir dinamiski, augstas veiktspējas aģenti parasti tiek paaugstināti no jaunākiem zvanu centru darbiniekiem uz komandu vadītājiem aptuveni 2–3 gadu laikā. Lūk, kas var palīdzēt iegūt paaugstinājumu zvanu centrā:

 • Pierādiet savu uzticamību, konsekvenci un vēlmi paveikt vairāk, nekā prasīts
 • Esiet proaktīvs un skaidri parādiet savu interesi par karjeras izaugsmi
 • Nodrošiniet, lai regulāri tiktu izpildīti kritēriji un tiktu nodrošināta augsta veiktspēja
 • Parādiet savu pozitīvo ietekmi un spēju efektīvi sadarboties komandā
 • Koncentrējieties uz apmācību un nepārtrauktu mācīšanos, lai paplašinātu savu meistarību un zināšanas

Kādas prasmes jūs apgūstat zvanu centrā?

Darbs zvanu centra vidē ir lieliska iespēja attīstīt un spodrināt pamatprasmju klāstu. Tas varētu būt ļoti noderīgi turpmākai karjeras attīstībai klientu apkalpošanas nozarē un ārpus tās. Tālāk ir norādītas dažas pamatprasmes, ko var apgūt, strādājot kā zvanu centra aģents. Darba devēji gandrīz visās nozarēs vienmēr meklē šīs prasmes jaunajiem darbiniekiem.

 • Spīdošas saziņas un klausīšanās prasmes: tā kā zvanu centra aģenti iesaistās attālinātā klientu apkalpošanas mijiedarbībā, viņi apgūst lieliskas klausīšanās un saziņas prasmes (gan verbālas, gan rakstiskas).
 • Pārdošanas un vienošanās prasmes: strādājot zvanu centrā, darbinieki gūst pieredzi, strādājot ar sarežģītiem klientiem un reaģējot uz iebildumiem. Tas rada stabilu pamatu pārdošanas un vienošanās prasmju attīstīšanai.
 • Organizēšanas un vairākuzdevumu prasmes: Esot nepārtrauktā nepieciešamībā tikt galā ar dažādiem uzdevumiem (sarunas pa tālruni ar klientiem, zināšanu bāzes pārbaude, pierakstu veikšana un CRM atjaunināšana), bieži vien visiem vienlaikus, veido lieliskas organizēšanas un vairākuzdevumu veikšanas prasmes.
 • Elastības un problēmu risināšanas prasmes: zvanu centra darbiniekiem bieži nākas risināt negaidītas problēmas un nestandarta scenārijus, kur viņiem ir jāpadomā un ātri jārīkojas. Tas dabiski attīsta elastīgumu, radošumu, pamata datorprasmes un problēmu risināšanas spējas.
Teksta rakstītāja karjera

Frequently asked questions

Kāda ir noslodze zvanu centra darbos?

Zvanu centra darbinieku darba slodze ir lielā mērā atkarīga no konkrētas darba lomas (aģenta, komandas vadītāja, pārvaldnieka) un zvanu centra tipa (ienākošais vai izejošais). Atbildības kopumā un ikdienas aktivitātēs var būt iekļauts atbildēt uz ienākošajiem klientu zvaniem, lai atrisinātu ar pakalpojumiem saistītās problēmas un sniegtu tehnisko atbalstu, vai arī veikt izejošos zvanus radot jaunus interesentus un veicot piepārdošanu esošajiem klientiem, un vēl daudz kas cits.

Kā mani var pieņemt darbā zvanu centrā?

Lai zvanu centrā iegūtu sākumlīmeņa darbu, nav nepieciešama specifiska kvalifikācija vai kompetence. Lai tiktu pieņemts darbā kā zvanu centra aģents, sāciet ar pieejamo darba piedāvājumu meklēšanu (vai nu vietējā, vai starptautiskā līmenī, ja meklējat attālinātas virtuālās iespējas), uzrakstiet detalizētu pavadvēstuli, kurā izklāstat savu prasmju kopumu. Laba prakse ir izpētīt darba devēju un izskatīt visizplatītākos zvanu centra intervijas jautājumus, lai sagatavotos intervijai.

Kādas prasmes jūs apgūsiet zvanu centrā?

Darbs zvanu centrā ļauj aģentiem attīstīt un nostiprināt dažādas prasmes, kas var palīdzēt viņiem turpmākajās darbavietās klientu apkalpošanā vai citās nozarēs. Tās ir spēcīgas mutiskās un rakstiskās saziņas prasmes, daudzuzdevumu spēja, organizācijas un laika pārvaldība, pārdošanas un vienošanās prasmes, kā arī elastīgums un efektīva problēmu risināšana.

Vai zvanu centrā iespējama karjeras izaugsme?

Zvanu centri piedāvā lieliskas karjeras izaugsmes iespējas, ļaujot aģentiem izaugt no jaunākiem darbiniekiem līdz komandas vadītājiem un pēc tam pārvaldniekiem. Lai iegūtu paaugstinājumu, aģentiem ir pastāvīgi jāpierāda augsts veiktspējas līmenis, uzticamība, efektīvas sadarbības prasmes komandā, pareizā motivācija, vēlme izdarīt vairāk un jaunu prasmju attīstība, izmantojot nepārtrauktu mācīšanos un attīstošu apmācību.

Kāda ir alga zvanu centros?

Zvanu centros algas var atšķirties atkarībā no vairākiem faktoriem, piemēram, darba stāža vai kompetences līmeņa, pieredzes gadiem nozarē, iesaistītajām prasmēm un jomas, kurā jūs strādājat. Piemēram, vidējā alga zvanu centra pārstāvim Amerikas Savienotajās Valstīs ir aptuveni $14 stundā, savukārt maksa par zvanu var būt no 0,10 līdz 0,25 ASV dolāriem minūtē. Bilinguāliem zvanu centra aģentiem alga var būt vidējās algas skalas augšējā galā.

Cik grūti ir strādāt zvanu centrā?

Ir zināms, ka zvanu centra darbi ir vieni no prasīgākajiem un stresa pilnākajiem, galvenokārt pateicoties darba specifikai un parasti augstajām darba slodzēm. Zvanu centra aģentiem un klientu atbalsta speciālistiem var būt nepieciešams veikt aptuveni 50-80 zvanus ar klientiem vienā maiņā un regulāri nākas saskarties ar izaicinošiem un sarežģītiem klientiem. Turklāt aģenti bieži vien jūtas nepietiekami labi apmaksāti un nepietiekami novērtēti par saviem pūliņiem, kas galu galā rada izdegšanu un stresu zvanu centrā.

Atgriezties uz Glosāriju Izveidot kontu BEZMAKSAS

Mūsu mājaslapa izmanto sīkdatnes. Turpinot, mēs pieņemam, ka Jūs dodat atļauju izvietot sīkfailus, kā ir aprakstīts mūsu privātuma un sīkdatņu politiku.

×
Pierakstieties uz individuālu zvanu un uzziniet, kā LiveAgent var palīdzēt Jūsu biznesam.

Esam pieejami uz vairākiem datumiem

Pierakstīties uz demonstrāciju