QoS VoIP

Pakalpojumu kvalitāte (QoS) ir viens no spēcīgākajiem VoIP zvanu kvalitātes uzlabošanas veidiem. Uzziniet, kā šī tehnoloģija darbojas un kā tā padara VoIP zvanus uzticamākus.

Kas ir QoS VoIP?

Termins QoS VoIP nozīmē “balss pakalpojumu kvalitāte, izmantojot IP”. QoS tika radīta, lai atrisinātu bieži sastopamās problēmas saistībā ar VoIP. Dažreiz interneta joslas platums var būt ierobežots, ja arī citas personas jūsu uzņēmumā vai mājās izmanto internetu. Ja jūsu VoIP zvans konkurē ar citiem interneta lietotājiem, jūsu zvans var tikt traucēts un var būt vispārējs balss kvalitātes pazeminājums. Izmantojot pakalpojumu kvalitātes tehnoloģiju, var samazināt džiteri un optimizēt joslas platumu.

Vai VoIP darbībai nepieciešams QoS?

Vispārīgi runājot, lai veiktu VoIP zvanus QoS nav nepieciešams. VoIP QoS ir veids, kā uzlabot balss kvalitāti līdz pieņemamam līmenim. Bez šīs tehnoloģijas jūsu zvanam var rasties problēmas pakešu zuduma dēļ, īpaši, ja citi lietotāji izmanto video konferences. Runājot VoIP zvana laikā, jūsu saruna tiek pārvērsta digitālajā informācijā un ātri pārraidīta kā “VoIP pakešu” sērija. Ja dažas no šīm VoIP paketēm tiek zaudētas sakaru laikā starp ierīcēm, jūsu zvana kvalitāte var ciest.

Ja vēlaties atstāt labu iespaidu uz klientiem, kuri zvana uz jūsu filiālēm un galveno biroju, VoIP QoS tehnoloģija ir lieliska izvēle.

Vai VoIP darbībai nepieciešams QoS? - App - Uploads - 2021 - 10 - Research 17 70percent.svg

QoS prasības VoIP zvaniem

Augstas kvalitātes tālruņa zvanu veikšana, izmantojot VoIP tīklu, ir saprātīga izvēle. Ir dažas prasības efektīvai QoS VoIP izmantošanai.

  • Pakalpojumu sniedzēja atbalsts. Vaicājiet savam VoIP sniedzējam, vai tas piedāvā QoS tālruņa zvaniem. Ja pakalpojumu sniedzējs nepiedāvā QoS, iespējams, jāizmanto cits pakalpojumu sniedzējs.
  • Joslas platuma prasības. QoS optimizē VoIP datplūsmu visā interneta savienojumā. Ja interneta savienojumam ir minimāls joslas platums, QoS var daudz nepalīdzēt. Kā vadlīnijas Federālā Sakaru Komisija (FCC) ASV sniedz minimālo joslas platuma ieteikumu: 25 megabiti sekundē un augšupielādes ātrums 3 megabiti sekundē. Ja jūsu mājsaimniecībā vai uzņēmumā ir vairāki cilvēki, vislabāk ir iegādāties maksimālo joslas platumu, ko varat atļauties.
  • Pārbaudiet savu interneta maršrutētāju. Pārbaudiet maršrutētāja iestatījumus, lai uzzinātu, vai tas ir gatavs VoIP QoS. Piemēram, maršrutētājam var būt joslas platuma pārvaldības ierobežojumi. Šie iestatījumi var būt jāmaina, lai atbalstītu QoS.

VoIP QoS iestatīšana

Tiklīdz esat izmantojis VoIP testa rīku, lai pārbaudītu pakalpojumu, veiciet tālāk norādītos soļus, lai iestatītu QoS savam VoIP tālrunim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka tādu problēmu risināšanai kā tīkla džiteris un slikta balss kvalitāte var būt nepieciešami daži eksperimenti. Ja nepieciešama papildu palīdzība, apsveriet iespēju sazināties ar sava VoIP pakalpojumu sniedzēja tīkla inženieriem.

  • Pārbaudiet joslas platuma ierobežojumus. Maršrutētājam vai interneta pakalpojumu sniedzējam, iespējams, ir joslas platuma ierobežojumi. Tīkla inženieri izmanto šos ierobežojumus, lai nodrošinātu, ka visi lietotāji var efektīvi izmantot internetu neatkarīgi no tā, vai viņi izmanto mobilās ierīces vai datorus.
  • Apspriediet joslas platuma ekonomijas metodes. Lūdziet citiem lietotājiem savā uzņēmumā vai mājās samazināt straumēšanas pakalpojumu un spēļu izmantošanu darba laikā. Jau šīs izmaiņas vien palielinās jūsu balss zvanu kvalitāti līdz pieņemamam līmenim daudzos gadījumos.
  • Izmantojiet prioritātes rindu. Lai balss zvani sasniegtu vai pārsniegtu pieņemamu kvalitātes līmeni, pārbaudiet “prioritāšu rindas” iestatījumu. Šī iespēja nozīmē, ka balss zvaniem tiks piešķirta prioritāte, lai jūs varētu maksimāli izmantot joslas platuma ierobežojumus.

Vai QoS palēnina internetu?

Daži cilvēki ir nobažījušies par QoS tehnoloģijas izmantošanu, jo tā ietekmē citus cilvēkus. Lai izprastu šīs bažas, aplūkosim piemēru.

FCC nosaka efektīvo minimālo joslas platuma standartu kā 25 megabiti lejupielādei un 3 megabiti augšupielādei kā atbilstošu minimālo joslas platumu.

Ookla interneta ātruma tests

Jūsu situācija var būt citāda. Piemēram, filiāles, kurās, iespējams, vienlaikus darbojas vairākas mobilās ierīces, video konferences un balss zvani. Šajā gadījumā ir lielāka iespēja, ka notiks joslas platuma ierobežojumi. Tomēr biznesa apstākļos slikta balss kvalitāte sarunās ar klientiem nav pieņemama. Tāpēc ir vērts izmantot pakalpojumu kvalitātes (QoS) iestatījumus, lai balss datu plūsmai būtu atsevišķs joslas platums.

Pirms ieslēdzat QoS, paziņojiet par izmaiņām. Iepriekšēja informēšana palīdz izvairīties no sūdzībām, ja cieš citas tīkla ierīces. Vairums biznesa lietotāju saprot, ka balss datplūsmai ir jāpiešķir prioritāte salīdzinājumā ar citiem datplūsmas veidiem. Piemēram, lai saglabātu VoIP zvanu kvalitāti, iespējams, ir jāsamazina video skatīšanās vietnē YouTube.

Vai QoS palēnina internetu? - App - Uploads - 2021 - 09 - Research 10 26.svg

Kas ir QoS datplūsmas klase?

Tā kā QoS tehnoloģijai ir nepieciešams virziens, jums ir jāizlemj, kuri pakalpojumi saņem prioritāru attieksmi. Datplūsmas klases organizē interneta lietošanu līdzīgās grupās. Piemēram, var būt viena datplūsmas klase balss zvaniem un video konferencēm. E-pastam, iespējama sava datplūsmas klase, un tīmekļa pārlūkošanai var būt sava datplūsmas klase.

  • Iestatiet savas datplūsmas prioritātes. Veltiet laiku, lai apspriestu savas datplūsmas prioritātes ar citiem cilvēkiem jūsu mājās vai uzņēmumā. Piemēram, izveidojiet sarakstu ar visām tīkla ierīcēm: klēpjdatoriem, mobilajām ierīcēm un ikkatru VoIP tālruni. Lielākā uzņēmumā lūdziet pārskatu no sava tīkla inženieriem. Pēc saraksta izveides tajā varat piešķirt prioritātes.
  • Kā sakārtot balss datu plūsmas prioritātes. Lai samazinātu tīkla noslodzes ietekmi uz balss zvaniem, QoS profilos ir jāiekļauj balss datplūsmas joslas platuma garantijas. Ja joslas platuma garantijas nav pieejamas, iestatījums “VoIP datplūsma” būtu jānosaka kā prioritāte.

Padoms. Ņemiet vērā, ka dienas laikā ir sastrēgumu periodi. Amerikāņu bezvadu tīkla operators Verizon ir atklājis, ka vakarpuses no 19 līdz 23 ir tipiskas “interneta maksimuma stundas”. Šajā laikā VoIP datplūsma un videokonferences var nedarboties tik labi. Ja nav uzstādīta funkcija VoIP QoS, tādas problēmas kā tīkla raustīšanās var palēnināt VoIP pakešu darbību un traucēt balss zvanus.

Cover all means of communication with one solution

Stand up from your competitors with strong customer service culture. Resolve all your calls, chats and emails from one place.

Frequently asked questions

Kas ir QoS VoIP?

QoS VoIP ir tehnoloģija, kas nodrošina jūsu VoIP zvanu netraucētu darbību. QoS VoIP zvaniem nozīmē, ka balss zvaniem ir efektīvi rezervēts joslas platums.

Vai QoS ir nepieciešams priekš VoIP?

Tas ir atkarīgs no jūsu konkrētā joslas platuma stāvokļa. Ja jūsu uzņēmums izmanto video konferences un citas darbības, kas saistītas ar joslas platumu, iespējams, ka jūsu VoIP zvaniem nepietiek minimālā joslas platuma, lai tie darbotos korekti. Ja VoIP zvani jums ir būtiski, izmantojiet QoS noteikumus. Bez QoS noteikumiem satiksmes kontrolē, var ciest balss kvalitāte.

Kādas ir QoS prasības VoIP zvaniem?

Tīkla inženieri izveidoja QoS, lai VoIP paaugstinātu balss kvalitāti. Prasības QoS prasībām ietver VoIP pakalpojumu, gudru interneta pakalpojumu sniedzēju un vēlmi maksimāli uzlabot balss kvalitāti. Lielākā organizācijā var būt nepieciešams izveidot pakalpojuma līmeņa līgumu, lai oficiāli noteiktu satiksmes prioritātes.

Kā iestatīt VoIP QoS?

Precīzās darbības, kas jāveic, lai iestatītu VoIP noteikumus, ir atkarīgas no jūsu VoIP pakalpojumu sniedzēja un tīkla situācijas (piem., plašs tīkls, neatkarīgi no tā, vai izmantojat Ethernet saskarni vai Wi-Fi). Nelielā uzņēmumā var izmantot satiksmes veidošanas noteikumus, lai nodrošinātu VoIP zvanu kvalitāti. Sarežģītākā iestatījumā, iespējams, ir jāuzstāda vairākas joslas platuma klases, lai katram pakalpojuma veidam būtu atbilstošas joslas platuma garantijas. Kad iestatījumi ir saglabāti, veiciet dažus balss zvanus, lai pārbaudītu, vai zvani saņem vajadzīgo prioritāro režīmu. Sazinieties ar lietojumprogrammas piegādātāju, lai saņemtu padomus par to, kā maksimāli izmantot šo tehnoloģiju.

Vai QoS palēnina internetu?

Dažos gadījumos QoS var palēnināt piekļuvi internetam. Īpaši lietotāji var pamanīt problēmas sastrēgumu periodos. Lai noteiktu pieņemamo līmeni VoIP kvalitātes saglabāšanai, var būt nepieciešami daži testi. Nepieņemiet, ka standarta QoS profili un joslas platuma klases ir automātiski derīgas jūsu situācijai. Laika gaitā atradīsit vajadzīgo VoIP balss datplūsmas iestatījumu.

Kas ir QoS datplūsmas klases?

Datplūsmas klases, ko dēvē arī par joslas platuma klasēm, ir veids, kā noteikt tīkla prioritātes. Piemēram, jūsu noteikumu karte balss zvaniem var piešķirt pirmo “pakalpojuma klasi”. Savukārt mobilajām ierīcēm var piešķirt zemākas klases pakalpojumu. Tīkla pārslodzes laikā mobilajām ierīcēm var būt mazāks atvēlētais joslas platums, jo esat nolēmis noteikt balss zvanu prioritāti.

Atgriezties uz Glosāriju Izveidot kontu BEZMAKSAS

Mūsu mājaslapa izmanto sīkdatnes. Turpinot, mēs pieņemam, ka Jūs dodat atļauju izvietot sīkfailus, kā ir aprakstīts mūsu privātuma un sīkdatņu politiku.

×
Pierakstieties uz individuālu zvanu un uzziniet, kā LiveAgent var palīdzēt Jūsu biznesam.

Esam pieejami uz vairākiem datumiem

Pierakstīties uz demonstrāciju
^ ^