U-likums

Kas ir u-likuma algoritms?

U-likums, μ-likums jeb mu-likums ir standarta signāla kompresijadigitālās telekomunikācijas jomā. Tā ir viena no divām G.711 standarta versijām. Šis kompendēšans algoritms tiek izmantots telekomunikācijā Ziemeļamerikā un Japānā, lai optimizētu analogā audio signāla dinamisko diapazonu pirms tā digitalizācijas.

Dinamiskais diapazons ir skaļākās skaņas attiecība bez kropļojumiem pret fona troksni.

Šis kodējums samazina signāla dinamisko diapazonu un tādējādi uzlabo kodēšanas efektivitāti un rada konkrētajiem bitiem lielāku signāla un kropļojuma attiecību nekā ar lineāro kodējumu.

Kā darbojas u-likuma algoritms?

Vienkāršiem vārdiem sakot, pārsūtot to telekomunikāciju sistēmā – telefonijas sistēmā, u-likuma kodeks saspiež, piemēram, cilvēka runu vai citus digitālos signālus līdz pat 8 bitiem. Tas rada skaidrākas skaņas, saglabājot tādu pašu aptuveno trokšņa līmeni.

Ienākošo un Izejošo Zvanu Centra Programmatūra

U-likuma algoritms tiek izmantots gan vecākās analogajās, gan jaunākās digitālajās sistēmās. Analogajās sistēmās to izmanto pēc tam, kad skaņu saņēmusi digitālā datorsistēma. Šīs izmaiņas tiek veiktas, izmantojot nelineāro pastiprinātāju.

Ja signāls jau ir digitāls, nav vajadzības to vēl vairāk saspiest, jo 8 bitu datu faila lielums ir ideālais lielums digitālajam failam, un tas tiks atpazīts lielākajā daļā datoriekārtu.

Šis algoritms tiek izmantots dažās standarta programmēšanas valodās, kas to izmanto, lai izveidotu un saglabātu tādas skaņas kā sun.audio Java 1.1. versijā

Would you like to make better calls?

Experience our key features with a free LiveAgent trial and see what it’s like to provide professional services with our solution.

Frequently asked questions

Kā ieviest u-likumu?

Analogajās sistēmās jums tas ir jāizmanto, lai pārvērstu analogo signālu digitālajā formātā. To veic, izmantojot kvantifikācijas līmeņus, kas iestatīti analogajam signālam, kam jābūt nevienlādi sadalītiem saskaņā ar u-likuma algoritmu. Ja strādājat ar digitālo signālu, tad nav nekādas vajadzības to pārvērst un u-likuma algoritmu var pielietot tieši.

Atgriezties uz Glosāriju Izveidot kontu BEZMAKSAS

Mūsu mājaslapa izmanto sīkdatnes. Turpinot, mēs pieņemam, ka Jūs dodat atļauju izvietot sīkfailus, kā ir aprakstīts mūsu privātuma un sīkdatņu politiku.

×
Pierakstieties uz individuālu zvanu un uzziniet, kā LiveAgent var palīdzēt Jūsu biznesam.

Esam pieejami uz vairākiem datumiem

Pierakstīties uz demonstrāciju