Infrastruktūra kā pakalpojums

Kas ir infrastruktūra kā pakalpojums (IaaS)?

Infrastruktūra kā pakalpojums jeb IaaS ir mākoņdatošanas veids, kas nodrošina visu infrastruktūru, kas nepieciešama uzņēmuma vadīšanai. Tas ietver visu, sākot ar skaitļošanas jaudu, tīklu, uzglabāšanu pēc pieprasījuma un visu, kas darbojas tiešsaistes serveros.

Iaas ir lieliska izvēle uzņēmumiem, kuri vēlas paplašināt savu darbību un uzlabot veiktspēju, neinvestējot uzņēmumā esošajās sistēmās un tradicionālajos datu centros. Kā IaaS lietotājs jūs iegūsiet visu nepieciešamo, ieskaitot vismodernāko programmatūru ar mūsdienīgus drošības līdzekļus.

Kā infrastruktūra darbojas kā pakalpojums?

Infrastruktūra kā pakalpojums ir paredzēta, lai vienkāršotu uzglabāšanas pārvaldības sarežģītību, izmantojot vienu tiešsaistes mākoni. Tas ietver visa veida papildu automatizāciju, kas paredzēta, lai palīdzētu veikt infrastruktūras pārvaldības pienākumus, pārvaldīt failu rezerves kopijas, fiziskos serverus un failu atrašanās vietas, ļaujot jums viegli izpildīt sava biznesa prasības.

Tā kā tā darbojas virtuālajās mašīnās, tad nebūs jāiegulda līdzekļi jaunos fiziskajos serveros vai tamlīdzīgā dārgi maksājošā aparatūrā. Turklāt visi komandas dalībnieki varēs piekļūt informācijas panelim attālinātajā serverī tādā pašā veidā, kā viņi piekļūtu vietējas infrastruktūras serveriem.

Kā infrastruktūra darbojas kā pakalpojums? - App - Uploads - 2022 - 02 - Infrastructure As A Service Iaas.jpg

Tas ļaus jūsu uzņēmumam panākt uzņēmuma darba nepārtrauktību un uzlabot vispārējo biznesa loģiku, nepaplašinot esošās sistēmas. Ikkatram žurnālfailam varat piekļūt no visām ierīcēm, tostarp virtuālajām un fiziskajām mašīnām.

Kas varētu izmantot IaaS?

IaaS pamatideja ir nodrošināt uzņēmumus ar tiem nepieciešamajiem skaitļošanas resursiem pēc vajadzības. Jūs to varat izmantot dažādos veidos, bet tā ir vispopulārākā to uzņēmumu vidū, kas vēlas pacelt savu izstrādāto vidi jaunā līmenī.

IaaS var strādāt ar esošajām sistēmām, kā arī privāto mākoni. Tas vienkāršo daudzus procesus, palīdz nodrošināt lietotnes lietotājiem un palīdz tikt galā ar lielākām darba slodzēm.

Kādas ir IaaS priekšrocības?

Salīdzinot ar vietējās infrastruktūras sistēmas vajadzībām, IaaS ir daudz vieglāk pārvaldīt. Tas sniedz vairākas reālas priekšrocības, kas ļauj uzņēmumiem risināt vairāk jautājumu un apstrādāt vairāk datu ar viena tiešsaistes risinājuma palīdzību. Lūk, daži no galvenajiem ieguvumiem, ko sniedz IaaS:

Automātiskie atjauninājumi un ārkārtas situāciju novēršana

Mākoņdatošana piedāvā labākus drošības līdzekļus un ļauj visām lietotnēm un datuplūsmām turpināt darboties pat strāvas padeves pārtraukuma laikā. Automātiskie atjauninājumi vienmēr uztur sistēmu nevainojamā darba stāvoklī.

Ātrāka mērogošana

IaaS ir ideāla izvēle augošiem uzņēmumiem, jo tas ļauj ātri mērogot resursus atbilstoši pieprasījumam.

Koncentrēšanās uz izaugsmi

Tā vietā, lai raizētos par ieguldījumiem IT infrastruktūrā, fiziskajā aparatūrā un skaitļošanas jaudā, uzņēmumi var pievērsties citām biznesa aktivitātēm.

Vīrietis zīmē uz tāfeles shēmu

Infrastruktūras kā pakalpojuma ieviešana

Viena no “IaaS” labākajām īpašībām ir tā, ka tā var strādāt ar jebkuru sistēmu, tostarp ar publiskās, privātās un hibrīdās mākoņdatošanas iestatījumiem. Lietotāji var visu iestatīt no viena informācijas paneļa, neieguldot jaunos skaitļošanas un iekšējos resursos.

Ņemot vērā izmaksu pārvaldību, IaaS var palīdzēt uzņēmumiem optimizēt savus skaitļošanas resursus, palielināt darba slodzes un vajadzības gadījumā paplašināt savu darbību.

Cenu kalkulators palīdzēs jums atrast vislabākos IaaS savām vajadzībām. Visas tīklošanas iespējas jebkurā laikā varat uzlabot bez papildus IT izmaksām.

Infrastruktūras kā pakalpojuma piemēri

Uzņēmumi IaaS var izmantot dažādiem mērķiem, bet šeit ir daži gadījumi, kad tas palīdz būtiski:

 • A/B testēšana un attīstības elastība;
 • mājaslapas uzturēšana;
 • datu glabāšana, rezerves kopēšana un atjaunošana;
 • tīmekļa lietotnes;
 • HPC līmeņa skaitļošana;
 • datu uzkrāšana un lielo datu analīze.

Pazīstamākie Iaas piemēri ir tādi, kā Amazon Web Services, Google Cloud Engine, un IBM Cloud.

Vairāki datu centri LiveAgent

Kādus resursus nodrošina infrastruktūra kā pakalpojums?

IaaS nodrošina visu infrastruktūru, kas nepieciešama, lai nodrošinātu uzņēmējdarbību tiešsaistē. Tas ietver visu, sākot ar skaitļošanas jaudu, virtuālajiem serveriem, datu krātuvi, uzlabotu drošību, slodzes līdzsvarošanu, tīkla ierīces un visu, kas ar to saistīts.

Kas ir Infrastruktūras slānis?

Infrastruktūras slānis pārvalda mijiedarbību starp sistēmām. Tas saņem, glabā un sniedz datus pēc pieprasījuma. Tos var pieprasīt augstāka līmeņa lietotne vai cita papildu programmatūra, ko vēlaties integrēt sistēmā.

Labs trešās puses pakalpojumu sniedzēja integrācijas piemērs ir LiveAgent palīdzības dienesta programmatūra, kuru varat savienot ar savu IaaS infrastruktūras slāni, izmantojot API. Tas ļauj sazināties ar LiveAgent vai jebkuru citu integrētu lietotni izmantojot papildu drošības un ērtības slāni.

Vai IaaS platformas integrējas ar PaaS platformām vai, teiksim, ar SaaS programmatūru?

Noteikti. IaaS vienkāršo pārvaldību jebkurā vidē, ieskaitot PaaS un SaaS. IaaS pievienošana esošajiem risinājumiem var palīdzēt lietotājiem uzlabot efektivitāti un sadarbību ar visiem iesaistītajiem. Tomēr ņemiet vērā, ka integrācija ar dažiem SaaS risinājumiem var nebūt iespējama.

IaaS trūkumi

Mākoņdatošana uz visiem laikiem maina IT nozari. Tas sniedz daudzus būtiskus ieguvumus, bet tam ir arī daži trūkumi. Lūk, daži no IaaS izmantošanas trūkumiem:

 • nav pilnīga kontrole pār mākoņdatu drošību
 • tas nedarbojas ar pilnīgi visu esošo programmatūru
 • jūs varat saskarties ar kādu aizķeršanos ieviešanas laikā
 • IaaS pakalpojuma sniedzējam ir pilna kontrole pār jūsu datiem
 • nav kontroles pār atjauninājumiem vai apkopi

Improve your business practices

Increase your productivity with LiveAgent's numerous features. Curious about all the opportunities?

Frequently asked questions

Kas ir infrastruktūra kā pakalpojums (IaaS)?

Infrastruktūra kā pakalpojums jeb IaaS ir mākoņdatošanas veids, kas paredzēts visu datortehnikas, tīklošanas un skaitļošanas jaudas vajadzību nodrošināšanai strauji augošiem uzņēmumiem virtuālā vidē.

Kā infrastruktūra kā pakalpojums darbojas?

Iaas ir visa infrastruktūra, kas nepieciešama uzņēmuma darbībai. Tradicionālo fizisko datu centru vietā, kuru jaunināšana prasa daudz laika, pūļu un naudas, IaaS nepieciešamības gadījumus var nodrošināt tādas pašas priekšrocības. Citiem vārdiem sakot, lietotāji var jaunināt savus serverus, krātuvi un tīklošanas aparatūru, izmantojot vienkāršu pogas nospiešanu.

Kas verētu izmantot IaaS?

Iaas ir lieliska izvēle augošiem uzņēmumiem, kuriem ir jāpaātrina savas darbības stundas laikā. Tas ir ideāli piemērots daudzām dažādām lietojumprogrammām, ieskaitot tīmekļa vietņu viesošanu, programmatūras testēšanu, augstas veiktspējas skaitļošanu, datu analīzi utt.

Kādas ir IaaS priekšrocības?

IaaS nodrošina daudzas priekšrocības, bet vispamanāmākā ir iespēja maksāt tikai par nepieciešamo, ievērojami samazināt IT izmaksas, pieļaut modeļa mērogošanu, uzlabot drošību, samazināt dīkstāvi, automatizācijas iespējas un daudz kas cits.

Kā ieviest infrastruktūru kā pakalpojumu?

Uzņēmumi var ieviest IaaS esošajās lokālajās sistēmās, izmantojot privātos, publiskos un hibrīdos mākoņdatošanas iestatījumus.

Kāds ir infrastruktūras kā pakalpojuma piemērs?

Iaas ir paredzēts, lai uzlabotu testēšanas un izstrādes vidi, nodrošinātu pilnīgu rezerves kopēšanu un datu atjaunošanu un ļautu uzņēmumiem analizēt lielas datu kopas, neieguldot jaunā IT infrastruktūrā.

Kādus resursus nodrošina infrastruktūra kā pakalpojums?

IaaS nodrošina visu aparatūru, tīkla izveidi un skaitļošanas jaudas nodrošināšanu uzņēmumiem, lai tie varētu apmierināt pieaugošo pieprasījumu un paplašināt savu darbību.

Kas ir infrastruktūras slānis?

Infrastruktūras slānis uztur visus sistēmai nepieciešamās saistījumus (lietotnes). To izmanto, lai sazinātos ar ārējām lietotnēm, izmantojot API.

Vai IaaS platformas integrējas ar PaaS platformām vai ar SaaS programmatūru?

Jā, tā ir. Un rezultāti parasti ir pat labāki nekā tad, kad izmanto tikai IaaS risinājumu. Esiet piesardzīgs attiecībā uz dažām SaaS platformām, ar kurām integrācija var nebūt iespējama.

Kādi ir IaaS trūkumi?

Iaa ir daži trūkumi, bet ieguvumi ir lielāki nekā negatīvie aspekti. Būtiskākie IaaS izaicinājumi ir drošības kontroles trūkums, apkope un savietojamība ar virtuālajām mašīnām.

Atgriezties uz Glosāriju Izveidot kontu BEZMAKSAS

Mūsu mājaslapa izmanto sīkdatnes. Turpinot, mēs pieņemam, ka Jūs dodat atļauju izvietot sīkfailus, kā ir aprakstīts mūsu privātuma un sīkdatņu politiku.

×
Pierakstieties uz individuālu zvanu un uzziniet, kā LiveAgent var palīdzēt Jūsu biznesam.

Esam pieejami uz vairākiem datumiem

Pierakstīties uz demonstrāciju