A-Likums

Kas ir a-likuma algoritms?

A-likums ir standarta kompresijas algoritms, ko izmanto audio apstrādei digitālajā telekomunikācijā. Šis kompandēšanas algoritms tiek izmantots Eiropā, lai pirms digitalizācijas optimizētu analogā signāla dinamisko diapazonu.

A-likums ir viena no divām standarta G.711 versijām. Likuma kodeks ir līdzīgs u-likuma algoritmam, kas tiek izmantots digitālajai komunikācijai un telefonijai Dienvidamerikā un Japānā. Tomēr galvenā atšķirība starp šiem abiem, izņemot valstis, kas tās izmanto, ir tā, ka u-likumam ir nedaudz lielāks dinamiskais diapazons.

Vispārīgi runājot, dinamiskais diapazons ir skaļākās skaņas attiecība, bez fona trokšņa kropļojumiem. Konkrētajiem bitiem kodēšana ar a-likuma algoritmu samazina audio signāla dinamisko diapazonu, kas palielina kodēšanas efektivitāti un nodrošina lielāku signāla un kropļojuma attiecību nekā lineārais kodējums. A-likuma kompresija nodrošina vienādu trokšņa līmeni, vienlaikus nodrošinot skaidrāku skaņu bez kropļojumiem.

Zvanu centrs palīdzības dienesta programmatūrā - LiveAgent

A-law izmanto telefonijā un telekomunikācijās gan jaunākām digitālajām, gan vecākām analogajām sistēmām. Kad digitālā datorsistēma saņem skaņu, analogā sistēma analogos signālus pārvērš digitālajos signālos. Saskaņā ar a-likuma algoritmu analogajam signālam nevienādā vietā ir jāiestata kvantifikācijas līmeņi. To veic, izmantojot nelineāru pastiprinātāju.

Ja audio signāls jau ir digitalizēts, tas nav jāsaspiež. Lielākās daļas datoriekārtu simbolu lielums ļauj viegli atpazīt 8 bitu digitālo datu failu.

Dažas audio apstrādes priekšrocības, izmantojot a-likuma algoritmu, ir šīs:

  • Palielināta kodēšanas efektivitāte – nepieciešama mazāka jauda, lai dekodētu audio signālus
  • Dinamiskā diapazona nodrošināšana, saglabājot izšķirtspēju zemas amplitūdas signāliem
  • Labāka signāla un kropļojuma attiecība nekā lineārā kodējumā iegūtā

Improve your call center customer service

LiveAgent has a built-in call center packed with features, that is easy to set up and handle.

Atgriezties uz Glosāriju Izveidot kontu BEZMAKSAS

Mūsu mājaslapa izmanto sīkdatnes. Turpinot, mēs pieņemam, ka Jūs dodat atļauju izvietot sīkfailus, kā ir aprakstīts mūsu privātuma un sīkdatņu politiku.

×
Pierakstieties uz individuālu zvanu un uzziniet, kā LiveAgent var palīdzēt Jūsu biznesam.

Esam pieejami uz vairākiem datumiem

Pierakstīties uz demonstrāciju